Кіровський район. ДНЗ № 196

  





Річний звіт

 

Звіт керівника КЗДО №196 ДМР

Ольги ВОСКОБОЙНИКОВОЇ перед батьківською

громадою і трудовим колективом

Про роботу закладу протягом 2022-2023 навчального року

 

Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 196 Дніпровської міської ради здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  • Конституції України
  • Кодексу цивільного захисту України
  • Закону України "Про освіту"
  • Закону України "Про дошкільну освіту"
  • Закону України "Про охорону дитинства"
  • Закону України "Про охорону праці"
  • Закону України "Про дорожній рух"
  • Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану"
  • Методичних рекомендацій щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану (лист МОН №1/3845-22 від 22.04.2022 р.)
  • Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затвержено наказом МОЗ України від 24.03.2016 р. №234)
  • Базового компоненту дошкільної освіти
  • Положенням про дистанційну форму роботи на період дії воєнного стану
  • Программа розвитку дитини дошкільного віку "Стежинки у Всесвіт"
  • Статуту та річного плану роботи закладу

 

В закладі працює 11 груп

3-для дітей раннього віку

6-для дітей дошкільного віку

2-санаторні групи для тубконтактних дітей

В них виховувалось 195 дітей на початок 2022-2023 н.р. Нам кінець року кількість дітей зменшилася до 156.

У КЗДО № 196 ДМР з 01.09.2022 р. освітній процес відбувався за дистанційною формою навчання (наказ від 31.08.22 № 28 р. «Про організацію освітньої роботи та початок 2022- 2023 н.р. в КЗДО № 196 ДМР в умовах воєнного стану».

Річний план роботи складено на 2023 – 2024 навчальний рік та оздоровчий період відповідно до листа МОН від 03.07.2009 № 1/9-455 «Планування роботи в дошкільних навчальних закладах» та освітньої програми «Стежинки у Всесвіт».  План роботи затверджено на засіданні педагогічної ради (протокол засідання педагогічної ради від 02.09.2023 № 4), на якій було обрано освітню програму та визначено освітню платформу, на якій працюватимуть педагоги.

В наявності розклад організованої життєдіяльності дітей, який затверджено керівником закладу в батьківських спільнотах кожної групи.

Робота педагогічних працівників регламентується календарним планом, який складається на 1 місяць.

У КЗДО № 196 ДМР дистанційне навчання проводиться через оптимальні для  здійснення кожного конкретного завдання канали комунікації:

освітню платформу: Zoom, Google Classroom;

месенджери: Viber, Telegram.

Педагоги комунікують з дітьми шляхом проведення навчальних занять онлайн, надсилання відеоматеріалів із навчальних тем.

Використовується синхронне (для дітей середнього та старшого дошкільного віку) - 1/2 рази на тиждень та асинхронне (для дітей молодшого дошкільного віку) навчання – згідно з розкладом організованої життєдіяльності.

Один раз на місяць (в кінці місяця) педагоги подають звіти про виконану роботу.

Контроль за організацією дистанційного навчання здійснюється постійно керівником та вихователем-методистом. У закладі використовуються оперативний контроль, в ході якого здійснюється моніторинг діяльності педагогів:

  • перевіряється наявність календарних планів,
  • використання різноманітних методів і прийомів під час заняття,
  • використання методичного фонду при підготовці до занять,
  • зворотній зв'язок з батьками вихованців, самоосвіта.

В КЗДО № 196 ДМР працює 19 педагогічних працівників: директор, вихователь – методист, 15 вихователів,  практичний психолог та керівник гуртка з хореографії.

У відпустці за власним бажанням перебувають  6 працівників: 1 вихователь, 3 музичних керівника, 1 інструктор з фізичного виховання, 1 помічник вихователя.

На початку нового навчального року відвідали курси та отримали сертифікати:

  • Тестування на національній онлайн – платформі Дія. Освіта;
  • Базовий курс «Основи кібергігієни».
  • Директор закладу і медична сестра пройшли онлайн курс «Практичні аспекти виконання закладами освіти вимог Харчового законодавства»

 

Протягом навчального року проведено:

- засідання круглого столу: «Національно патріотичний розвиток дошкільників: теорія і практика», «Роль дитячої книжки у мовленнєвому розвитку дітей», «Ігри для розвитку уваги, мислення, креативності».

- педагогічні години: «Документи для дистанційної роботи», «Здоров’язбережувальні технології», «Як говорити про війну та повітряну тривогу з дітьми», «Базовий компонент дошкільної освіти та професійний стандарт вихователя ЗДО», «Запобігання булінгу та заходи реагування», «Робота з літературними творами, прийомами, формами.», «Граємо і вчимося говорити», «Проводимо рухливі ігри в обмеженому просторі».

- проведено семінар – тренінг для вихователів «Стресс – менеджмент у професійній діяльності педагога», «Українські народні казки, та поетичні твори». ( досвід, знання, креативні ідеї від колег).

- виробничі наради, наради при директорові.

Систематично проводились:

- консультації для педагогів («Діти дошкільного віку в період війни» , «Професійне мовлення педагогів», «Організація онлайн занять у дошкільному закладі», та ін.. )

  • майстер-клас «Як психологічно допомогти дітям під час війни»

 

Проведені засідання педагогічної ради за темами: «Про завдання діяльності колективу на 2022-2023 навчальний рік в умовах воєнного стану та пріоритетні напрямки створення іміджу сучасного закладу дошкільної освіти», «Про формування гендерного виховання дітей дошкільного віку. Профілактика булінгу».

Щороку, згідно з графіком, педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників.

У 2023  році курси  підвищення кваліфікації пройшли 6 педагогів.

Атестовано 6 педагогів .

З педагогів, які атестувались:

6 - підтвердили відповідність займаній посаді;

3 – підтвердили кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;

1 - отримав «Першу кваліфікаційну категорію»;

1 – отримав  кваліфікаційну категорію « Спеціаліст»;

1 – підтвердження 11 тарифного розряду.

 Педагоги  виконали всі необхідні вимоги і рекомендації, провели відкриті заняття, належним чином оформили відповідну документацію.

            Завдяки цілеспрямованому використанню кадрів робота колективу дошкільного закладу відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

 

           03.01.2023 р. були проведені збори трудового колективу, затверджені правила внутрішнього трудового розпорядку, а також працівники були ознайомлені з наказами, які були передбачені на січень, обговорювався графік відпусток працівників.

          

           Заклад займається волонтерською діяльністю. Виготовляємо окопні свічки, плетемо сітки та килимки, передавали бійцям засоби гігієни, харчі. Перерахували гроші для підрозділу «Птахи Мадяра».

Для налагодження комунікації з батьками вихованців у дошкільному закладі для кожної групи створено спільноту батьків у соціальній мережі Viber, Telegram. Батькам вихованців надаються інтернет посилання, перелік інтернет-джерел на сторінки з розвиваючими завданнями, аудіоказками, піснями, поробками, фізичними вправами. Також, по необхідності, проводяться особисті зустрічі з батьківськими комітетами груп.

Зворотній зв’язок з батьками здійснюється через соціальні мережі Viber, Telegram, ClassRoom. Батьками надсилаються фото- та відео звіти виконаних робіт.

Створена збірка порад для батьків щодо організації освітнього процесу в дистанційному режимі та корисні поради за темами:

"Чим зайняти дитину в надзвичайній ситуації. Ігри та заняття для дітей.",

"Поради батькам під час війни"(брошура ЮНІСЕФ),

"Як говорити з дитиною про війну",

"Книга в родинному колі",

"Як не дати дитині засумніватися в вашій любові",

"Традиції українськог народу" та ін.

У вересні 2022 р. проведено батьківські збори у всіх групах. Батьки ознайомлені з роботою на освітній платформі, в середніх і старших групах батьками були закуплені зошити на друкованій основі для занять з грамоти, підготовки руки до письма та математики.

            Протягом 2022-2023 р. було покращено матеріальну базу закладу. За бюджетні кошти були поміняні на металопластикові 16 вікон у групах і 6 вітражних вікон у холі закладу.

Протягом року зауважень та скарг з боку громадськості не надходило. На пропозиції реагуємо оперативно, дотримуємось принципів взаємоповаги та позитивної мотивації.

            Підводячи пісумки минулого року можна стверджувати, що робота з дітьми велася систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно вимог програми. За підсумками роботи колективу під час навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

            З повагою!

              Директор КЗДО №196 ДМР

             Ольга ВОСКОБОЙНИКОВА

 

 

 

 

Звіт керівника КЗДО №196 ДМР

Воскобойникової О.А. перед батьківською громадою

і трудовим колективом

«Про роботу закладу протягом 2020 2021 навчального року»

Я, Воскобойникова Ольга Анатоліївна, 1966 р. н., освіта вища педагогічна, загальний стаж роботи 33 роки, з 2012 року  очолюю колектив

КЗДО №196 ДМР «Веселка».

В 2020 – 2021 навчальному році освітня діяльність  Комунального закладу дошкільної освіти (ясла – садок) комбінованого типу № 196 

« Веселка » Дніпровської міської ради, що знаходиться за адресою 

пр. Богдана Хмельницького, 20 Г, тел. 749 - 67 - 22. здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про цивільну оборону»,  «Про дорожній рух»,  «Про відпустки»,  «Про мови», «Про охорону праці»,  Положення про дошкільний навчальний заклад, Статуту та Правил внутрішнього трудового розпорядку,  Санітарний регламент  для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234),  Гранично допустиме навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності, затвердженого наказом МОН України від 20.04.2016 № 446.

Освітня діяльність, планування навчально – виховної роботи з дітьми, ведення ділової документації здійснюється відповідно до чинних програм, вимог Базового компонента дошкільної освіти, Комплексна додаткова освітня програма «Дитина в дошкільні роки»,  Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

У дошкільному навчальному закладі №196 протягом 2020 – 2021  навчального року функціонувало 11 вікових груп з денним перебуванням дітей. З них:   3 – групи раннього віку; 6 – групи дошкільного віку;  2 – санаторні групи тубінфікованих дітей.

 

Навчально – виховний процес у  КЗДО №196 ДМР  забезпечували        47 працівників, з них :

– директор;

– 26 педагоги, у тому числі : вихователь – методист; практичний психолог; музичний керівник:  інструктор з фізичного виховання.

КЗДО № 196 розміщений в типовій будівлі і розрахований на 220 дітей віком від 2 до 6 років. Режим роботи дитячого навчального закладу з 7:00 до 17:30. 

Впродовж  2020 – 2021 навчального року колектив дошкільного закладу спрямовував зусилля на вирішення наступних питань:

– розширення та удосконалення організації фізкультурно – оздоровчої роботи;

– особливості соціалізації дітей дошкільного віку в умовах сучасного соціального середовища;

– підвищення ефективності  форми роботи, спрямованої на безпеку життєдіяльності дітей;

– розвиток мовленнєвих та комунікативних вмінь дошкільників через інтеграцію різних видів діяльності;

– поглиблено працювали над питанням мовленнєвого розвитку, музичного розвитку дошкільників, формуванням у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми;

– урахування вікових та індивідуальних особливостей кожної дитини під час підготовки і проведення освітніх та виховних заходів;

– організовували проведення народних свят ,розваг та тематичних  виставав.

– удосконалювали роботу щодо створення предметно – ігрового середовища та психологічного комфорту для перебування дітей у дошкільному закладі;

– продовжували пошуки нових форм роботи з батьками, партнерства, взаємодії між педагогами, батьками та дітьми;

– підвищували теоретичний рівень і фахову підготовку педагогів, їх самоосвіту.

Так як цей навчальний рік став для всіх досить нестандартним – карантин по COVID – 19, тому педагоги ДНЗ проводили дистанційну роботу на час карантину, було розроблено цілу систему дистанційного навчання. Так батькам дітей надавалися індивідуальні консультації, рекомендації, для них проводились заняття з використанням відео, інтернетресурсів.

Протягом 2020 – 2021 н. р. заклад працював над пріоритетними завданнями:

  1. Удосконалювати освітній процес та спільну роботу педагогів і батьків вихованців по освітнім лініям: «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі», «Мовлення дитини», «Дитина у світі культури», «Гра дитини ».
  2. Сприяти розширенню форм та видів співпраці з родинами, прозорості та відкритості роботи закладу через роботу веб – сайту, створення інформаційних куточків по групах.
  3. Удосконалювати профілактично – оздоровчій напрямок в роботі закладу дошкільної освіти , комплексно використовувати всі види фізичного розвитку, загартування , оздоровлення, збереження та розвиток навичок здорового способу життя у дошкільників.
  •  За бюджетні кошти  у 2020 – 2021 н. р. були встановлені ролети і замінено 16 дерев’яних вікон на металопластикові на першому поверсі закладу згідно припису ДСНС України в Дніпропетровській області. Замінено двері в електрощитовій і 8 дверей, що відокремлюють частини будівлі.
  •  Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально – технічної бази КЗДО.
  •  Протягом 2020 – 2021 н.р. колектив КЗДО № 196 ДМР разом із батьківською громадою продовжував роботу по оновленню матеріальної бази закладу.
  •  Проведено ремонт музичного залу дитячого садочка і групового приміщення групи №5.

Харчування в КЗДО №196 ДМР протягом навчального року здійснювала кейтерингова компанія «Контракт Продрезерв 5».

 

Протягом року діти харчувались: ясла – 41 грн. 65 коп. на день

(з них 17 грн. 07 коп. – батьківська оплата, 24 грн. 58 коп. – бюджет);

Садові групи – 63 грн. 20 коп. на день

(з них 25 грн. 91 коп.  – батьківська оплата,  37 грн. 29 коп. – бюджет міста).

Велика увага приділяється організації правильного харчування дітей раннього та дошкільного віку, забезпеченню асортиментів продуктів відповідно до перспективного меню, технології та якості приготування страв, організації харчування в групах. Дітям пропонується триразове харчування, щодня ведеться аналіз харчування.

У закладі проводиться робота по оздоровленню дітей в літній оздоровчий період. Літнім відпочинком та оздоровленням було  охоплено

65 % усіх дітей закладу, велика кількість дітей влітку оздоровлювалася з сім'ями на  морі, на дачі у зв'язку з карантинними обмеженнями.

Навчально – виховний процес у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», вимог Державної програми виховання дітей дошкільного віку «Дитина в дошкільні роки», Базового компоненту дошкільної освіти, в групах закладу протягом 2020 – 2021 р.  надавалися платні освітні послуги з фітнеса і риторики,  англійської мови, шахів.

Методична робота здійснюється згідно структури навчально – виховної та методичної роботи. В закладі протягом року проведено чотири педагогічні ради. На них обговорено ряд основних питань:

– педрада «Музична діяльність в дошкільному закладі»;

– педрада «Створення умов для формування світогляду дошкільників засобами художнього слова»;

– семінар «Сучасні технології навчання на заняттях художньої літератури»;

– семінар – практикум для вихователів  «Надання першої медичної допомоги при нещасних випадках»;

– майстер – клас «Бебі – йога».

Протягом 2020 – 2021 н.р. педагогічний колектив протягом навчального року працював над :

– виконання вимог Базового компоненту дошкільної освіти;

– забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей;

– створення умов для їх фізичного, розумового, духовного та естетичного розвитку;

– формування правової свідомості та соціалізації дошкільників у процесі освітньо – виховної діяльності;

– забезпечення наступності у роботі вихователів, медичного персоналу, практичного психолога та батьків, узгодження в діях, виконання загальних вимог.

При використанні інтерактивних форм навчання дітей досягається висока результативність у засвоєнні та формуванні вмінь і навичок, розвивається навчальна діяльність, формується мотиви навчання, вміння співпрацювати, розвиваються гуманні стосунки між дітьми. Робота над проблемною темою активізувала форми методичної роботи кожного педагога. Покращено рівень теоретичної підготовки. Результати атестації показали, що методична робота в закладі стимулювала підвищення кваліфікаційної категорії окремих педпрацівників. Кожен вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загальносадової проблемної теми.

Вихователі усіх вікових груп створювали сприятливі умови для емоційного та психологічного комфорту дітей під час перебування у дитячому закладі, відчуття емоційного комфорту, захищеності, задоволення вихованців, позитивних емоцій, творчого самоствердження, розвитку обдарованості – найголовніших елементів для виховання благополучної, врівноваженої особистості.

Згідно вимог Програми виховання і навчання дітей дошкільного віку «Дитина в дошкільні роки» та з метою розвитку у дітей свідомого ставлення до фізичних вправ, прагнення зробити своє тіло гарним, сильним, спритним, витривалим,  у закладі щоденно проводяться заняття з фізичної культури, щомісяця спортивні розваги, Дні здоров’я, щоквартально спортивні свята. Фізінструктор Горшунова О.Ю. веде необхідну документацію фізичної підготовленості дітей згідно віку, проводить відповідні тестування дітей двічі рази на рік.

Я, як керівник КЗДО №196 «Веселка» ДМР, і надалі буду робити все що залежить від мене для забезпечення належних умов життя і виховання дітей, які відвідують заклад, для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей бази дошкільного закладу.

 

 

З повагою

Директор КЗДО №196 ДМР

Ольга Анатоліївна

Воскобойникова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щомісячний звіт Голови батьківського комітету Кисельової Анни Анатоліївни про витрату благодійних внесків:

 

 

Витрати батьківських надходжень  ВЕРЕСЕНЬ  місяць 2020 р.

Залишок на 01.09.2020 р.: 18 327 грн. 06 коп.

Надходження у ВЕРЕСНІ:   0 грн.

Витрати у ВЕРЕСНІ: 3 677 грн. 00коп.

 

Найменування

Ціна

Рушник паперовий

60 грн.

Міксер будівельний

 80 грн.

Арматура до унітазу

255 грн.

Світильник

126  грн.

Труба   ф20

91 грн.  

Канцтовари

354 грн.

Прання килима у спортивному залі

1300 грн.

Циліндр  до замку в кабінет фізрука

 200 грн.

Шестигранник

25 грн.

Саморізи, кріплення, будівельні куточки

816 грн.

Брус

140 грн.

Мітла, граблі

205 грн.

Перепліт

25 грн.

Всього:

3 677  грн. 00 коп.

 

 

Залишок  на  01.10.2020 р:      14 650 грн. 06 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень  ЖОВТЕНЬ  місяць 2020 р.

Залишок на 01.10.2020 р.: 14 650 грн. 06 коп.

Надходження у ЖОВТНІ:  16 720 грн.

Витрати у ЖОВТНІ: 4 760 грн. 64коп.

 

Найменування

Ціна

Зварювання  воріт

300 грн.

Відро

 70 грн.

Силікон

240 грн.

Кільце для насосу

10грн.

Бензопила

1900 грн.  

Бензин, масло

280 грн.

Пакети для сміття

206 грн. 10 коп.

Доски для полу

248 грн. 40 коп.

Стрічка для заклеювання вікон

60 грн.

Світильники у дворі

 1446 грн. 14 коп.

 Всього:

4 760 грн. 64 коп.

 

 

Залишок  на  01.11.2020 р:      26 609 грн. 42 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень  ЛИСТОПАД  місяць 2020 р.

Залишок на 01.11.2020 р.: 26 609 грн. 42 коп.

Надходження у ЛИСТОПАДІ:  12 560грн.

Витрати у ЛИСТОПАДІ: 4 590 грн. 81 коп.

 

Найменування

Ціна

Ремонт комп’ютера

300 грн.

Мітли

270  грн.

Опломбування  приладу обліку води

93 грн.

Прилад для відведення повітря, заглушки

496 грн.

Підписка газети, журналу

489 грн.36 коп.  

Конверти

20 грн.

Силікон

115 грн.

Заточка ланцюга бензопили

80 грн.

Кабельна гофра

29 грн.

Дюбель рамний

 40 грн.

Світлодіодний  ліхтар -3 шт., вимикач, коробка  розподіл., кабель

1663 грн. 45 коп.

Монтаж і встановлення світлодіодних ліхтарів

500 грн.

Сокира

250 грн.

Прокладки сантехнічні

10 грн.

Смазка ВД

105 грн.

Мішки  будівельні

 120 грн.

Всього:

4 590 грн.81 коп.

 

 

Залишок  на  01.12.2020 р:      34 578грн. 61 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень  ГРУДЕНЬ  місяць 2020 р.

Залишок на 01.12.2020 р.: 34 578 грн. 61 коп.

Надходження у грудні :  10 290 грн.

Витрати у ГРУДНІ: 1 796 грн. 20 коп.

 

Найменування

Ціна

Плівка будівельна

175грн.

Автоматичний вимикач

97  грн. 20 коп.  

Мішки будівельні

90 грн.

Труба пласт., коліно сантехнічне, свердло

250 грн.

Папка короб

54грн.

Совок для сміття – 3 шт.

38 грн.

Плівка будівельна

690грн.

Мотузка капронова

65 грн.

Полотно ножове, куточок

72 грн.

Гофра, прокладка

110 грн.

Клей для лінолеума

155 грн.

Всього:

1 796 грн. 20  коп.

 

 

Залишок  на  01.01.2021 р:  43 072 грн. 41 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень СІЧЕНЬ  місяць 2021 р.

Залишок на 01.01.2021 р.: 43 072 грн. 41 коп.

Надходження у січні:  10 735 грн. 00 коп.

Витрати у  СІЧНІ: 2 766 грн. 00 коп.

 

Найменування

Ціна

Мішки  будівельні

110 грн.

Заправка принтера  MF231

  140 грн.

Шпателя, вили

 188 грн.

Перепліт документів

188 грн.

Болгарка

 580  грн.

Дюбеля

70 грн.

Зварювальний апарат

990 грн.

Щиток для зварювання

 100 грн.

Килимок

400 грн.

Всього:

2 766 грн. 00 коп.

 

 

Залишок  на  01.02.2021 р:  51 041 грн. 00 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень ЛЮТИЙ  місяць 2021 р.

Залишок на 01.02.2021 р.: 51 041 грн. 41 коп.

Надходження у ЛЮТОМУ: 12 820 грн.

Витрати у  ЛЮТОМУ: 3 298 грн. 70 коп.

Найменування

Ціна

Ключ для болгарки, пакля

80 грн.

Свердла, дюбеля, ізоляційна стрічка, стрічка сигнальна  

 489 грн.

Тканина для матів, фурнітура (спортивний зал)

1394 грн.

Ремонт камери для тачки

20 грн.

Електроди

175 грн.

Підшибники

300 грн.

Медикаменти

128 грн. 70 коп.

Петля меблева, шурупи, змінні леза, клей столярний

268 грн.

Шланг сантехнічний, запірний клапан

для зливного бачка

200 грн.

Книга для записів

70 грн.

Круги відрізні по металу

174 грн.

 Всього:

3 298 грн. 70 коп.

 

 

Залишок  на  01.03.2021 р:  60 562 грн. 71коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень БЕРЕЗЕНЬ  місяць 2021 р.

Залишок на 01.03.2021 р.: 60 562грн. 71 коп.

Надходження у БЕРЕЗНІ: 11 250 грн.

Витрати у БЕРЕЗНІ: 2 004 грн. 20 коп.

Найменування

Ціна

Викрутка двухстороння, саморізи

200 грн.

Стержні клійові

5 грн. 20 коп.  

Саморіз по металу

120 грн.

Замок навісний, шнур

94  грн.

Анкер, пасатижі

210 грн.

Піна монтажна, манжети

246 грн.

Решітки для душників

640 грн.

Батарейка для часів

10 грн.

Лист заказний

9 грн.

Станина упорна, щітка графітна

160 грн.

Йорж  для унітазу

 40 грн.

Мішки будівельні, окуляри  захисні

270 грн.

Всього:

2 004 грн. 20 коп.

 

 

Залишок  на  01.04.2021 р:  69 808 грн. 51 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень   КВІТЕНЬ  місяць 2021 р.

Залишок на 01.04.2021 р.:  69 808грн.  51 коп.

Надходження у  КВІТНІ: 10 025 грн. 00 коп.

Витрати у  КВІТНІ: 2 072 грн. 50 коп.

 

Найменування

Ціна

Журнали обліку дітей

162грн.

Вивіз сміття

400 грн.

Демонтаж ракет у дворі

300грн.

Круги відрізні по металу

320  грн.

Пакети для сміття

138 грн. 50 коп.

Канцелярські товари

128 грн.

Відра пластикові

114грн.

Заточування ланцюга для бензопили

510 грн.

Всього:

2 072 грн. 50 коп.

 

 

Залишок на 01.05.2021 р.: 77 761грн. 01 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень   ЧЕРВЕНЬ  місяць 2021 р.

Залишок на 01.06.2021 р.: 97 371 грн. 68 коп.

Надходження у  ЧЕРВНІ: 11 950 грн. 00 коп.

Витрати у  ЧЕРВНІ: 71 923 грн. 98 коп.

Найменування

Ціна

Ремонт світильників

1000 грн.

Етикетки для вогнегасників

250 грн. 

Засіб від мурах

55 грн.

Вивіска

230 грн.

Будматеріали для музичного залу

12 120 грн. 60 коп.

Кран шаровий, мішки будівельні

360 грн.

Світлодіодні світильники

2739 грн. 60 коп.

Двері група №5

2285 грн. 48 коп.

Виготовлення печатки, штампу

1220 грн.

Перевірка вентиляції

250 грн.

Будматеріали музична зала та група №5

6895 грн. 30 коп.

Ремонт термометра

55 грн.

Повірка манометрів

200 грн.

Підлога у музичній залі

39 680 грн.

Плінтуса музична зала та група №5

3180 грн.

Заміна плінтусів (робота група №5)

800 грн.

Скотч, канцтовари

283 грн.

Піна монтажна

160 грн.

Циліндр для замка

160 грн.

Всього:

71 923 грн. 98 коп.

 

Залишок на 01.07.2021 р.: 37 397 грн. 70 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень   ЛИПЕНЬ  місяць 2021 р.

Залишок на 01.07.2021 р.:  37 397 грн. 70 коп.

Надходження у  ЛИПНІ: 12 770 грн. 00 коп.

Витрати у  ЛИПНІ: 54 661 грн. 04 коп.

Найменування

Ціна

Ремонт гр. №5 (робота)

15 000 грн.

Штраф пожежного нагляду

1725 грн.

Будматеріали для музичної зали

6783 грн. 70 коп.

Редуктор для тримера

400 грн.

Леска для тримера

114 грн.

Електротовари

1972 грн. 34 коп.

Профіль

1549 грн.

Файли, флешка

225 грн.

Монтаж стелі і електропроводка музичної зали

23 876 грн.

Інтернет

1365 грн.

Саморізи

185 грн.

Бетоноконтакт, шпаклівка

1450 грн.

Прокладки сантехнічні

16 грн.

Всього:

54 661 грн. 04 коп.

 

 

Залишок на 01.08.2021 р.: (мінус) 4 493 грн. 34 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень   СЕРПЕНЬ  місяць 2021 р.

Залишок на 01.08.2021 р.:  (мінус) 4 493 грн. 34 коп.

Надходження у  СЕРПНІ: 7 160 грн.

Витрати у  СЕРПНІ: 2 525 грн. 90 коп.

Найменування

Ціна

Перфовугол ПВХ арочний, алюмінієвий

741 грн. 90 коп.

Фарба, пензлики

987 грн.

Адаптер внутрішній

20 грн.

Пакети для сміття

160 грн.

Заточка цепі для бензопили

60 грн.

Монтаж колеса садової тачки

60 грн.

Ремонт музичної колонки

300 грн.

Цемент

98 грн.

Піна будівельна

99 грн.

Всього:

2 525 грн. 90 коп.

 

 

Залишок на 01.09.2021 р.: 140 грн. 76 коп.

 

 

Витрати батьківських надходжень   ВЕРЕСЕНЬ  місяць 2021 р.

Залишок на 01.09.2021 р.: 140 грн. 76 коп.

Надходження у  ВЕРЕСНІ: 18 830 грн.

Витрати у  ВЕРЕСНІ: 4 777 грн. 37 коп.

Найменування

Ціна

Ремонт світильників

70 грн.

Канцтовари

206 грн.

Папір для упаковки, стрічка

118 грн.

Пилка для лобзика, саморези

225 грн.

Електричні лампочки

160 грн.

Бензин, мастило для електропили

193 грн. 50 коп.

Маркер

10 грн.

Наждачний папір, малярна стрічка

520 грн.

Крани ½ з американкою

600 грн.

Прокладки сантехнічні

50 грн.

Папір для ксерокса

2 047 грн. 50 коп.

Фарба латексна

577 грн. 37 коп.

Всього:

4 777 грн. 37 коп.

 

 

Залишок на 01.10.2021 р.: 14 193 грн. 43 коп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт керівника КЗО ДНЗ №196 ДМР

Воскобойникової О.А. перед батьківською громадою і трудовим колективом  «Про роботу закладу протягом 2019-2020 навчального року»

  Я, Воскобойникова Ольга Анатоліївна, 1966 р. н., освіта вища педагогічна, загальний стаж роботи 32 роки, з 2012 року  очолюю колектив

КЗО ДНЗ №196 ДМР «Веселка».

В 2019– 2020 навчальному році освітня діяльність  Комунального закладу освіти «Дошкільний навчальний  заклад  (ясла – садок) № 196 

 « Веселка » Дніпровської міської ради, що знаходиться за адресою  пр. Богдана Хмельницького, 20 Г, тел. 749 - 67 - 22. здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про цивільну оборону»,  «Про дорожній рух»,  «Про відпустки»,  «Про мови», «Про охорону праці»,  Положення про дошкільний навчальний заклад, Статуту та Правил внутрішнього трудового розпорядку,  Санітарний регламент  для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234),  Гранично допустиме навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності, затвердженого наказом МОН України від 20.04.2016

 № 446.

Освітня діяльність, планування навчально-виховної роботи з дітьми, ведення ділової документації здійснюється відповідно до чинних програм, вимог Базового компонента дошкільної освіти, Комплексна додаткова освітня програма «Дитина в дошкільні роки»,  Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», Комплексна освітня програма для дошкільних навчальних закладів « Світ дитинства».

У дошкільному навчальному закладі №196 протягом 2019-2020 навчального року функціонувало 11 вікових груп з денним перебуванням дітей. З них:   3 – групи раннього віку; 6 – групи дошкільного віку;  2 – санаторні групи тубінфікованих дітей.

Навчально-виховний процес у ДНЗ забезпечували 48 працівників, з них :

- завідувач

- 26 педагоги, у тому числі : вихователь-методист; практичний психолог; музичний керівник:  інструктор з фізичного виховання.

  ДНЗ № 196 розміщений в типовій будівлі і розрахований на 220 дітей віком від 2 до 6 років. Режим роботи дитячого навчального закладу з 7:00 до 17:30. 

Впродовж  2019-2020 навчального року колектив дошкільного закладу спрямовував зусилля на вирішення наступних питань:

- розширення та удосконалення організації фізкультурно-оздоровчої роботи;

- особливості соціалізації дітей дошкільного віку в умовах сучасного соціального середовища;

- підвищення ефективності  форми роботи, спрямованої на безпеку життєдіяльності дітей;

- розвиток мовленнєвих та комунікативних вмінь дошкільників через інтеграцію різних видів діяльності;

- поглиблено працювали над питанням мовленнєвого розвитку дошкільників,  формуванням у вихованців  навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми,  дорослими людьми;

-  урахування вікових та індивідуальних особливостей кожної дитини під час підготовки  і проведення освітніх та  виховних заходів;

-  організовували проведення народних свят та розваг,  долучали батьків та дітей до участі у тематичних  виставах,  святах,  розвагах ;

- удосконалювали  роботу  щодо створення предметно-ігрового середовища та психологічного комфорту для перебування дітей у дошкільному закладі;

-  продовжували пошуки нових форм роботи з батьками,  партнерства, взаємодії між педагогами,  батьками та дітьми;

-  підвищували теоретичний рівень і фахову підготовку педагогів,  їх самоосвіту.

Так як цей навчальний рік став для всіх досить нестандартним – карантин по COVID – 19, тому педагоги ДНЗ проводили дистанційну роботу на час карантину, було розроблено цілу систему дистанційного навчання. Так батькам дітей надавалися індивідуальні консультації, рекомендації, для них проводились заняття з використанням відео, інтернетресурсів.

Протягом карантину COVID-19 для ефективної організації навчання здобувачів дошкільної освіти в умовах обмеження освітнього процесу педагоги використовували форми дистанційного навчання, а саме:

ü відео заняття з використанням інноваційних та інтерактивних методів з пріоритетом пізнавальної, логіко-математичної, дослідноекспериментальної діяльності тощо;

ü соціальні мережі та Viber , які дозволяють створювати закриті групи, чати, обговорення тем, завдань, проблем, інформації;

ü електронна пошта , яка використовувалась для організації спілкування вихователя й батьків здобувачів освіти; педагогів та адміністрації закладу.

у конференції Zoom – сучасний спосіб зв’язку, що дозволяє проводити заняття коли вихованці і вихователь знаходяться на відстані, все відбувається у режимі реального часу, педагог і діти можуть бачити один одного, педагог має можливість супроводжувати бесіду чи заняття наочним матеріалом.

Протягом 2017 – 2018 н. р. заклад працював над пріоритетними завданнями:

  1. Удосконалювати освітній процес та спільну роботу педагогів і батьків вихованців з пізнавального розвитку.
  2. Продовжувати оптимізувати роботу з фізичного виховання, впроваджуючи профілактичні оздоровчі вправи та прийоми валеологічної освіти малюків.
  3. Розвиток сенсорних еталонів у дітей раннього та дошкільного віку як важлива складова частина і основа формування особистості.

За бюджетні кошти  у 2019-2020 н. р. були встановлені вікна  в групах 4 і 12 на загальну суму 169702 грн. та придбано ноутбук (19999 грн.), господарчі та миючі засоби.

 Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ.

      Протягом 2019-2020 н.р. колектив ДНЗ № 196 разом із батьківською громадою продовжував роботу по оновленню матеріальної бази закладу.

Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться системна робота щодо поновнення.

1. Проведено ремонт у груповій кімнаті групи № 1 (10200 грн.), зроблено ремонт коридору  (9000 грн.), кабінету  (8700 грн.).

2. Відремонтовано 2 альтанки, замінено дахи альтанок (на суму 14000 грн.).

3. Відремонтовано спальне приміщення молодшої групии № 1.

4. Побудовано казковий  будиночок ( на суму 10.000 грн.).

5. Встановлено світлодіодні  світильники (на суму 1700 грн.) в приміщеннях закладу та світлодіодні фонарі (на суму 3600 грн.)

6. Випрано ковдру в музичному залі (1300 грн.)

7. Для потреб закладу батьки придбали електричну пилу (987 грн.), бензопилу (1900 грн.), свар очний апарат (990 грн.)

У групах закладу за батьківські кошти закуповувались господарчі  товари, миючі засоби, канцелярські товари, іграшки та інше.

Добровільні батьківські внески протягом навчального року витрачались наступним чином.

Таблиця находження і витрат батьківських коштів

за 2019-2020 н. р.

 

Місяць

Надходження коштів, грн.

Витрачено,  грн.

Залишок на 01.09.19 р. –     3,068 грн. 35 коп.

Вересень

11450

5597

Жовтень

6630

2279

Листопад

8550

9397

Грудень

-

8292

Січень

20765

2281

Лютий

17255

9745

Березень

10050

13154

Квітень

-

23658

Травень

-

1108

Червень

13335

15311

Липень

6040

3191

Серпень

18180

2981

Залишок на 01.09.20 р. – сума  18 тис. 324 грн.

 

Харчування в ДНЗ№196 протягом навчального року здійснювала кейтерінгова компанія «Контракт Продрезерв 5».

Протягом року діти харчувались: ясла - 31 грн. 05 коп. на день

(з них 12грн. 73 коп. – батьківська оплата, 18 грн. 32 коп. - бюджет);

 садові групи – 50 грн. 05 коп. на день (з них 20 грн. 52 коп.  – батьківська оплата,  29 грн. 53 коп. – бюджет міста).

Велика увага приділяється організації правильного харчування дітей раннього та дошкільного віку, забезпеченню асортиментів продуктів відповідно до перспективного меню, технології та якості приготування страв, організації харчування в групах. Дітям пропонується триразове харчування, щодня ведеться аналіз харчування.

У закладі проводиться робота по оздоровленню дітей в літній оздоровчий період. Літнім відпочинком та оздоровленням було  охоплено

 56 % усіх дітей закладу, велика кількість дітей влітку оздоровлювалася з сім'ями на  морі, на дачі у зв'язку з карантинними обмеженнями.

Навчально-виховний процес у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», вимог Державної програми виховання дітей дошкільного віку «Дитина в дошкільні роки», Базового компоненту дошкільної освіти, в групах закладу протягом 2019-2020 р.  надавалися платні освітні послуги з фітнеса і риторики,  англійської мови, шахів.

     Методична робота здійснюється згідно структури навчально-виховної та методичної роботи. В закладі протягом року проведено чотири педагогічні ради. На них обговорено ряд основних питань:

- педрада «Соціалізація дошкільника в умовах сучасного середовища»;

- педрада « Вплив художньо-мовленнєвої діяльності на всебічний розвиток дошкільників»;

- семінар «Сучасні підходи до розвитку мовлення дітей дошкільного віку»;

-семінар-практикум для вихователів  «Надання першої медичної допомоги при нещасних випадках»;

-мастер-клас «Бебі-йога».

Протягом 2019-2020 н.р. педагогічний колектив протягом навчального року працював над проблемною темою: «Формування здоров’язберігаючої компетентності, активної позиції щодо власного здоров’я дітей, шляхом поєднання фізкультурно-оздоровчого, лікувально-профілактичного та психологічного напрямків діяльності закладу». При використанні інтерактивних форм навчання дітей досягається висока результативність у засвоєнні та формуванні вмінь і навичок, розвивається навчальна діяльність, формується мотиви навчання, вміння співпрацювати, розвиваються гуманні стосунки між дітьми. Робота над проблемною темою активізувала форми методичної роботи кожного педагога. Покращено рівень теоретичної підготовки. Результати атестації показали, що методична робота в закладі стимулювала підвищення кваліфікаційної категорії окремих педпрацівників. Кожен вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загальносадової проблемної теми. 

Вихователі  усіх вікових груп  створювали сприятливі умови для емоційного та психологічного комфорту дітей під час перебування у дитячому закладі, відчуття емоційного комфорту, захищеності, задоволення вихованців, позитивних емоцій, творчого самоствердження, розвитку обдарованості - найголовніших елементів для виховання благополучної, врівноваженої особистості.

    Згідно вимог Програми  виховання і навчання дітей дошкільного віку «Дитина в дошкільні роки» та з метою розвитку у дітей свідомого ставлення до фізичних вправ, прагнення зробити своє тіло гарним, сильним, спритним, витривалим,  у закладі щоденно проводяться заняття з фізичної культури, щомісяця спортивні розваги, Дні здоров’я, щоквартально спортивні свята. Фізінструктор Горшунова О.Ю. веде необхідну документацію фізичної підготовленості дітей згідно віку, проводить відповідні тестування дітей двічі рази на рік.

     Я, як керівник ДНЗ №196 «Веселка», і надалі буду робити все що залежить від мене для забезпечення належних умов життя і виховання дітей, які відвідують заклад, для підтримання належного іміджу  та збільшення потенційних можливостей бази дошкільного закладу.

 

 

З повагою

Ольга Анатоліївна

Воскобойникова

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт керівника ДНЗ №196 «Веселка»

Воскобойникової О.А. перед батьківською громадою

«Про роботу закладу протягом 2018-2019 навчального року»

Я, Воскобойникова Ольга Анатоліївна, 1966 р. н., освіта вища педагогічна, загальний стаж роботи 31 рік, з 2012 року  очолюю колектив ДНЗ №196 «Веселка».

            Керівництво роботи дошкільного закладу здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.

            Я, як завідувач, забезпечую:

 - реалізацію державної політики в галузі освіти через педагогічні ради, загальні збори членів трудового колективу та батьківського комітету;

 - дію від імені закладу, представляю його в усіх державних органах, на підприємствах, в установах та громадських організаціях;

- у межах своєї компетенції видаю накази, обов’язкові для виконання працівниками закладу;

 - приймаю на роботу та звільняю з посади працівників закладу при потребі;

 - є розпорядником бюджетних коштів дошкільного закладу, укладаю договори.

         Мережа груп дошкільного навчального закладу №196 у закладі функціонує 11 груп, з яких 3 – групи раннього дошкільного віку, 8 – садових груп,  з них 2 групи – санаторні. Загальна кількість дітей, що виховуються в дошкільному навчальному закладі на 01.09.2019р. становить  248 дитини, 70 дітей пройшли повний курс дошкільної освіти.

             Педагогічними кадрами дитячий садок укомплектовано,  у закладі працює практичний психолог, фізінструктор, медичне обслуговування здійснює старша медична сестра.

     Навчально-виховний процес у закладі забезпечують 26 педагогів:

     - 13 - мають вищу педагогічну освіту;

     - 3 педагог - звання «вихователь-методист»;

     - 2   - вищу категорію;

     - 3  спеціаліста первої категорії;

       -2  спеціаліст  другої категорії;                                                         

     - 9  педагогів – спеціалісти 11 тарифного розряду;

     - 3 педагоги - навчаються у вищих навчальних закладах;

     - 1 молодий спеціаліст.

Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ.

Упродовж 2018-2019 н.р. була поповнена база закладу закладу за благодійні батьківські внески.

Було  зроблено:

1. Ремонт спальних кімнат у групах № 8 і  № 10;

2. Замінені вікна на металопластикові в музичному залі, кабінеті психолога і 3 вікна в групах № 4 і № 6;

3. Придбані меблі в кабінет психолога на суму 9,466грн.;

4. За бюджетні кошти були замінені вікна на металопластикові в групах № 11 і № 4;

5. Відремонтована стеля ззовні над групою № 5;

Організації правильного харчування дітей раннього та дошкільного віку здійснювалась фірмою «Продрезерв 5».

Я, як завідуюч ДНЗ, контролюю роботу медичного обслуговування та проведення лікувально-профілактичних заходів в дошкільному закладі  згідно “Порядком медичного обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 826 від 14.06.2002 року.   У ДНЗ медичне обслуговування здійснюється старшою медичною сестрою Волошиною Л.М. Медичний  працівник закладу протягом року проводить навчання серед працівників та батьків з питань профілактики інфекційних захворювань, вірусних гепатитів, туберкульозу та кишкових інфекцій.        

Навчально-виховний процес у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», вимог Державної програми виховання дітей дошкільного віку «Дитина в дошкільні роки», Базового компоненту дошкільної освіти, в старших групах закладу протягом 2018-2019 р. працювали гуртки англійської мови, шахів, риторики, фітнісу.

     Методична робота здійснюється згідно структури навчально-виховної та методичної роботи. В закладі протягом року проведено чотири педагогічні ради. На них обговорено ряд основних питань:

- «Про завдання діяльності педколективу в наступному році» (серпень);

- «Соціалізація дошкільника в умовах сучасного середовища» (листопад),

 - «Вплив художньо-мовленнєвої діяльності на всебічний розвиток дошкільників» (лютий),

-  «Аналіз якості та результативності роботи колективу дошкільного навчального закладу у 2018-2019 навчальному році» (травень).

       При використанні інтерактивних форм навчання дітей досягається висока результативність у засвоєнні та формуванні вмінь і навичок, розвивається навчальна діяльність, формується мотиви навчання, вміння співпрацювати, розвиваються гуманні стосунки між дітьми. Покращено рівень теоретичної підготовки. Результати атестації показали, що методична робота в закладі стимулювала підвищення кваліфікаційної категорії окремих педпрацівників. Кожен вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загальносадової проблемної теми. 

      У ДНЗ створені умови щодо підвищення самоосвіти педагогів. Методичний кабінет закладу забезпечує їх необхідною науковою, методичною літературою та періодикою. Методистом Поротіковою Л. М. . надаються кваліфіковані консультації з питань навчання і виховання дітей дошкільного віку. На допомогу вихователям організовуються виставки методичної літератури відповідно до плану роботи.

     В роботі закладу систематично практикуються такі форми методичної роботи як педагогічні години, години роздумів та обговорення актуальних питань за статтями фахових видань всеобучі - консультації з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку. Практичним психологом Герасимовою О.М. були проведені психологічні консультації: «Системний підхід у формуванні психологічної готовності дитини до школи», «Використання розвивальних прийомів в щоденному спілкуванні з дитиною», «Адаптація дітей третього року життя в дитячому закладі».

     Вихователі  усіх вікових груп  створювали сприятливі умови для емоційного та психологічного комфорту дітей під час перебування у дитячому закладі, відчуття емоційного комфорту, захищеності, задоволення вихованців, позитивних емоцій, творчого самоствердження, розвитку обдарованості - найголовніших елементів для виховання благополучної, врівноваженої особистості.

    Згідно вимог Програми  виховання і навчання дітей дошкільного віку «Дитина в дошкільні роки» та з метою розвитку у дітей свідомого ставлення до фізичних вправ, прагнення зробити своє тіло гарним, сильним, спритним, витривалим,  у закладі щоденно проводяться заняття з фізичної культури, щомісяця спортивні розваги, Дні здоров’я, щоквартально спортивні свята. Фізінструктор Горшунова О.Ю. веде необхідну документацію фізичної підготовленості дітей згідно віку, проводить відповідні тестування дітей двічі рази на рік.

     Велика увага у роботі закладу приділяється наступності дошкільної  та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей старших груп з правилами поведінки учнів, читали літературні твори про школу, проводили бесіди.

Вже сьомий  рік випускники «Веселки» приймають участь у «Святі Першого дзвоника», де показують свої хореографічні вміння.

Важливою складовою навчально-виховного закладу освіти є організація роботи з батьками.  Вихователі протягом року планували і проводили з батьками своїх вихованців бесіди, консультації, надавали кваліфіковані поради щодо виховання та навчання дітей. Залучали до проведення музичних і спортивних свят, відкритих переглядів занять, до оформлення групових кімнат.

     Я, як керівник ДНЗ №196 «Веселка», і надалі буду робити все що залежить від мене для забезпечення належних умов життя і виховання дітей, які відвідують заклад, для підтримання належного іміджу  та збільшення потенційних можливостей бази дошкільного закладу.

 

З повагою

Ольга Анатоліївна

Воскобойникова