Сторінка музкерівника

• Молодша група № 1
  • Молодша група № 2
  • Середня група № 1

«Гармонія сім'ї забезпечує і гармонію в суспільстві, її стійкість робить і суспільство стійким» Микола Несправа

Більшість батьків вважають своїм обов'язком прищепити дітям любов до музики, ввести в її складний і дуже цікавий світ. Одні - тому, що вже давно для себе його відкрили і не хочуть позбавити свого дитяти великої радості. Інші - тому, що хочуть бачити своїх дітей всесторонньо розвиненими.
І тоді за дитям починають уважно стежити, радіючи щонайменшому прояву у нього слуху і засмучуючись, коли його так і не удалося виявити:«Ех, моєму Васі ведмідь на вухо наступив! Немає у нього здібностей до музики!». І на бідному Васі ставлять великий жирний хрест.
А власне які здібності потрібні? Хороший слух і музична пам'ять? Помітне тяжіння до музики, стихійний до неї інтерес?Так, якщо ви готуєте свого дитяти до кар'єри музиканта, якщо неодмінно хочете зробити музику його майбутньою спеціальністю.
І зовсім не обов'язково, якщо ваша мета залучити дітей до музики, добитися любові і розуміння її. «Але як же так? - може заперечити інший читач- Як же можна не знаючи музичної грамоти, не уміючи грати ні на одному музичному інструменті, розуміти симфонію Шостаковича, коли вони не кожному музикантові доступні? І все - таки можна. Адже зовсім не обов'язково уміти малювати, щоб бути великим знавцем образотворчого мистецтва.
В світі вашого дитяти разом з Пушкіним і Толстим увійдуть Гайдн, Шуберт, Шопен, Чайковський, Мусоргський, коли він вперше стикнеться з великою трагедією Бетховена, то і його уявлення про життя стануть багатшими і ширшими. Адже разом з музикою до нього прийде і здатність сприймати і відчувати красу всюди, в мистецтві і житті.У наше століття, століття радіо і телебачення, комп'ютерному запису безсмертні симфонії Бетховена і Моцарта можуть досить легко увійти до кожного будинку.
Поважно лише, щоб стали вони найбажанішими і довгожданими гостями.Але якщо через різні обставини у вас немає можливості керувати музичним вихованням своїх дітей, якщо у вас немає можливості водити їх на симфонічні і камерні концерти, оперні і балетні спектаклі, то хоч би зустрічайте мовчазним схваленням стихійно або з чиєюсь допомогою виниклий у вашого дитяти інтерес до серйозної музики і не заважайте його самостійному музичному розвитку.