Порядок реагування на доведені випадки булінгу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК)

КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №196 ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

49061,м. Дніпро,  пр. Богдана Хмельницького, 20г. E-mail: [email protected], dnz196@dhp.dniprorada.gov.ua

План заходів,

спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування)

в КЗДО № 196 ДМР

І. Нормативно – правове забезпечення попередження насильства та булінгу

1

Опрацювання  нормативно – правових документів, щодо попередження насильства та булінгу

Директор КЗДО № 196ДМР

2

Розміщення телефонів довіри на інформаційних стендах та веб – сайті КЗДО для ознайомлення батьківської громадськості

Директор КЗДО № 196 ДМР

ІІ. Робота з вихованцями ДНЗ з питання запобігання  насильства та булінгу

1

Спостереження за психологічним мікрокліматом у дитячому колективі

Протягом навчального року

2

Формування навичок дружніх стосунків серед вихованців КЗДО, проведення бесід з дітьми щодо забезпечення попередження насильства та булінгу, обговорення проблемних ситуацій

Протягом навчального року

3

Створення морально безпечного освітнього середовища в КЗДО, вільного від насильства та булінгу

постійно

Вихователі

ІІІ. Робота з колективом з питання запобігання  насильства та булінгу

1

Анкетування педагогів з питання обізнаності з поняттям булінгу

Директор КЗДО № 196 ДМР

2

Проведення профілактичної роботи щодо запобіганню булінгу в КЗДО

систематично

Директор КЗДО № 196

ДМР

Інформаційне висвітлення

«Спілкуємось без булінгу»

Вихователь – методист КЗДО № 196 ДМР

4

Перегляд фільму про булінг (новини).

Директор, Вихователь – методист, Психолог КЗДО №196 ДМР

5

Організація роботи «Скриньки довіри» для батьків і педагогів, оновлення інформації веб-сайту з проблеми запобігання та протидії булінгу

6

Проведення діагностики стану професійного вигорання педагогів

КЗДО №196 ДМР

7

Тиждень «У світі казки чарівної», освітньо - правова робота, права та обов’язки в сюжетах казок, робота щодо запобіганню булінгу

Вихователі

ІV. Робота з батьками з питання запобігання  насильства та булінгу

1

Інформація для батьків: «Вчимося спілкуватися з дитиною»

Січень

Консультація: «Булінг у дитячому

середовищі» (профілактика булінгу)

КЗДО №196 ДМР

3

Виховна година «Життя без насильства»

4

Година спілкування «Стоп булінг!»

Вихователь – методист КЗДО №196 ДМР, психолог

вихователі

5

Розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу: пам’ятки, листівки –  інформаційні повідомлення на стенді, Viber – групах,

систематично

Вихователь – методист КЗДО №196 ДМР

вихователі

Директор      КЗДО №196                ________________                     Воскобойникова О.А.

підпис

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК)

КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №196 ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

49061,м. Дніпро,  пр. Богдана Хмельницького, 20г. E-mail: [email protected], [email protected]

ПОРЯДОК

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Педагогічні працівники зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Учасником освітнього процесу (педагогічні працівники, батьки) на ім’я керівника освітнього закладу подається заява про випадок цькування

Зразок заяви

Директору КЗДО

П.І.Б

від кого _____________________

ЗАЯВА

Доводжу до Вашого відома,що останнім часом моя донька (син), ПІБ, постійно зазнає морального та фізичного тиску з боку ……(ПІБ образника). Прошу терміново розібратися в ситуації що склалася.

дата підпис

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб причетних до булінгу (цькування)

1.Відповідно до заяви про випадок булінгу (цькування) керівник закладу освіти видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.Наказом керівника закладу освіти по КЗДО пишеться наказ про створення Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі директора, педагогічних працівників, психолога та батьків потерпілого, інших зацікавлених осіб.

3.Розглянувши письмову заяву, керівник закладу освіти скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) і окреслює подальші дії.

4.Комісія протягом однієї доби проводить розслідування, з’ясовує всі обставини цькування та приймає відповідне рішення.

5.За умови визнання Комісією результатів розслідування фактом булінгу (цькування), керівник освітньої установи протягом однієї доби повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України, Службу у справах дітей.

6.Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу(цькування) реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

7.У разі не визнання Комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник освітньої установи рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) із заявою до органів Національної поліції України.

8.За будь-якого рішення Комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників відповідного процесу.

Директор  КЗДО №196                        ______________                      О.А. Воскобойникова

підпис